KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10228033
nr 1022 8033
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Akvarell, Roland Svensson (1910-2003), 'Sommarbleke', signerad och dedikerad, 1956, motivet: 16x34
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 29 februari 2016
kl 18:20:05
2.200 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
- Klassiska
Roland Svensson
Läs mer om Roland Svensson